Kolejni absolwenci na stażu w Hiszpanii

3 września 2018 zagraniczne staże rozpoczęli nasi kolejni absolwenci. Tym razem są to Damian WadowskiPatryk Tórz oraz Michał Wróbel – informatycy. Wszystko możliwe jest dzięki projektowi Erasmus+ „Zwiększ swoje szanse na zatrudnienie w swoim zawodzie po zakończeniu edukacji”. Miejscem docelowym jest dobrze nam już znana Grenada, dokąd od lat wysyłamy informatyków. Patryk i Michał pracują w serwisie komputerowym, natomiast Damian zatrudniony jest w firmie zajmującej się tworzeniem i obróbką filmów. Organizatorzy zaplanowali dla naszych sporo atrakcji. Nie obejdzie się bez wycieczek, leżenia na plaży, zwiedzania ciekawych, typowych dla Hiszpanii miejsc. Zostali oni też poddani intensywnemu kursowi języka hiszpańskiego. 

Wszystko ma dziać się 10 tygodni. Czas trwania stażu pozwala na rozwinięcie skrzydeł i uzyskanie solidnych kwalifikacji zawodowych. Czy tak się stanie? Odpowiedź na to pytanie uzyskamy w połowie listopada, kiedy uczestnicy wrócą do Bytomia. Będzie nakręcony film dokumentujący całą wyprawę.

Wyjazd świeżo upieczonych techników informatyków to dopiero namiastka tego, co będzie się działo. Już za tydzień również do Hiszpanii wylatuje na miesięczne staże 15 informatyków. Po nich 10 osobowa grupa techników OZE na dwa tygodnie – tu też miejscem docelowym będzie Hiszpania. Na koniec na cztery tygodnie kolejnych 15 informatyków. Oni staż odbędą… a jakże, w Hiszpanii! Wszystko to jeszcze w tym roku kalendarzowym. Hiszpania jest nasza!