Mamy nowy projekt stażowy w ramach Erasmus+

Każdy uczeń naszej szkoły z pewnością wie, że w bieżącym roku szkolnym zrealizowane zostały trzy miesięczne mobilności edukacyjne w ramach staży zawodowych. Byliśmy w Sewilli, Grenadzie oraz Cork. Dokładnie taki sam układ praktyk będzie realizowany po wakacjach. Pojadą informatycy, mechatronicy oraz ekonomiści.
Podczas tych wszystkich wypraw, ZSTIO oczywiście nie śpi i myśli o nowych projektach tego typu składając wnioski do Komisji Europejskiej. Było tak i w tym roku. Okazało się właśnie, że nasza szkoła po raz kolejny otrzymała dofinansowanie w ramach programu Erasmus+, konkretnie jest to sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, lokując się w pierwszej dwunastce krajowej. Tytuł nowego projektu to Zwiększ swoje szanse na zatrudnienie w swoim zawodzie po zakończeniu edukacji.Tym razem postanowiliśmy wysłać na staże nie tylko uczniów szkoły, lecz również naszych świeżych (i przyszłych) absolwentów. W praktyce oznacza to, że w najbliższych dwóch latach zostaną zrealizowane staże zagraniczne o różnym czasie trwania. Na początku przyszłego roku szkolnego 3 absolwentów technikum informatycznego wyjedzie na 10-tygodniowe staże do Hiszpanii. Dokładnie rok później zrobią to następni absolwenci (obecni uczniowie klas trzecich informatycznych). A potem to już podobnie do tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni od kilku lat, czyli uczniowie obecnych klas pierwszych informatycznych pojadą w dwóch turach do Hiszpanii na 4-tygodniowe staże. Standardowo będą to Grenada i Sewilla. Nowością jest za to fakt, że zmieniono miejsce docelowe dla techników ekonomistów oraz mechatroników (obecne klasy pierwsze). Pomimo Brexitu postanowiliśmy wysłać ich do Wielkiej Brytanii, do Preston. No, ale to dopiero za 2 lata…