Informatycy ponownie w Sewilli

16 września, niedziela. 13:45 zbiórka pod ZSTIO, następnie transfer do Pyrzowic, 3,5-godzinny lot do Malagi, 3-godzinny transfer naziemny do Sewilli, błyskawiczna alokacja w dzielnicy Triana u host rodzin. Misja desantowa pod kryptonimem ‘Erasmus+’ zakończyła się już dobrze po północy.

Tak! To właśnie wczoraj kolejna piętnastka naszych techników informatyków wyjechała na zagraniczne staże. Który to już raz? W sumie nie tak trudno to policzyć. To już 19 grupa! To już 245 osób, które miały okazję rozwinąć swoje umiejętności zawodowe i interpersonalne z dala od swojego miejsca zamieszkania, z dala od mamy czy taty, dziewczyny, chłopaka, ulubionego psa czy chomika… To już piąta grupa odbywająca staże w Sewilli! I to nie jest nasze ostatnie słowo. Za rok przyjadą tu następni.

Tym razem wyjechali: Michał Bednarczyk, Robert Dróżdż, Paulina Frąckowiak, Mateusz Giełzak, Michał Józaf, Michał Lewandowski, Dawid Maj, Marcin Misiuna, Roksana Rogowicz, Sebastian Sołtysik, Dominika Szornal, Marek Wójcik, Mateusz Markefka, Daniel Walosczyk, Agata Zakrzewska.

Pierwszy dzień jest bardzo napięty. Spotkanie w siedzibie organizacji pośredniczącej, omówienie całej logistyki, a chwilę później rozpoczęcie staży w firmach goszczących. Chyba nie wszyscy spodziewali się tak szybkiego rozwoju wypadków. Przecież Hiszpanie z natury są bardzo powolni 🙂 A dzisiaj jeszcze kurs językowy oraz zajęcia kulturowe.

Wydaje się, że największym na początku zaskoczeniem jest język. Co prawda, wielu z uczestników zaprzyjaźniło się z hiszpańskim już w pierwszej klasie, ale jak się okazuje, żywy język wśród rodowitych Hiszpanów, z mocnym andaluzyjskim akcentem to nie to samo. Zresztą pani Fraszewska mówiła, że język angielski w Hiszpanii nie za często działa. Jak widać, to wszystko prawda.

Więcej informacji już niebawem. Niech to wszystko bardziej się rozkręci. Zdjęcia znajdziecie na szkolnym facebook’u klikając TU.

Projekt „Zwiększ swoje szanse na zatrudnienie w swoim zawodzie po zakończeniu edukacji” realizowany jest dzięki wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ – Kształcenie i szkolenia zawodowe.