O mnie

¡Hola! Me llamo Monika! 🙂

Jestem osobą pewną siebie, odważną i zdeterminowaną, zazwyczaj uparcie dążącą do celu. Do kręgu moich licznych zainteresowań należą między innymi komiksy, filmy, fotografia, sport, literatura no i przede wszystkim taniec, bez którego już raczej nie potrafiłabym żyć 😃 Jeśli chodzi o mój zawód najpewniej czuję się w dziedzinie sieci komputerowych i myślę, że zawód z tym związany mogłabym z powodzeniem wykonywać w przyszłości.

Opinia o praktyce

Cała nasza trójka miała przyjemność pracować w firmie Informatíca Reparnet prowadzonej przez przemiłego gościa o imieniu Angél.

Do naszych podstawowych zadań każdego dnia należało między innymi:

– instalacja i konfiguracja systemów operacyjnych (MacOS, Linux, Windows),

– instalacja oprogramowania (w języku hiszpańskim),

– diagnostyka i naprawa sprzętu,

– wymiana podzespołów,

– usuwanie takich problemów jak np. wirusy,

– tworzenie kopii zapasowych i zabezpieczanie danych użytkowników,

– naprawa laptopów i urządzeń mobilnych (tablety, smartfony).

Pomimo tego, że wiele z powierzanych mi zadań było dla mnie zupełnie nowych, myślę, że dzięki przychylności i wysokim kompetencjom szefa finalnie poradziłam sobie z nimi bardzo dobrze.

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że przez te dziesięć tygodni naprawdę wiele się nauczyłam i rozwinęłam moje umiejętności zawodowe. Firmę w której odbywałam staż polecam szczególnie uczestnikom, których mocną stroną jest tematyka serwisowania sprzętu, ale i tym którzy chcieli by swoją wiedzę w tym zakresie poszerzyć. Informatíca Reparnet to doskonałe miejsce na rozwinięcie się zawodowo i podszkolenie nabytych wcześniej umiejętności

Mój drugi już pobyt w Hiszpanii tak jak poprzednio sporo zmienił 🙂 Pomimo paru zgrzytów między naszą trójką, ostatecznie zostawił po sobie w miarę przyjemne wspomnienia. Niezapomniane na pewno pozostaną piękne miejsca, które mieliśmy okazję zwiedzić i świetni ludzie, których przez te 10 tygodni mogliśmy poznać