To już prawie koniec stażu:-(

Tak, to prawie koniec. Ostatnia w tym roku kalendarzowym grupa stażystów kończy powoli swoje przygody w Hiszpanii. Czas pomyśleć o pamiątkach, zakupie ulubionych dań, pakowaniu i powrocie. W poniedziałek wszyscy wracają do szkoły stając się łakomym kąskiem dla nauczycieli, którzy to będą chcieli z pewnością dołożyć im sporo ocen przed zbliżającym się powolutku końcem semestru. Nie będzie już rozpoczynania dnia z kolegami z pokoju, jedzenia wspólnego śniadania, pracy w firmie. Czekają za to stęsknieni rodzice, rodzeństwo, poranny mrozik czy czerwone tramwaje, a w szkole oczywiście ukochane sprawdziany czy też inne stresujące formy sprawdzania wiedzy:-)

Oprócz ostatnich dni praktyk pozostało jeszcze kilka atrakcji. Park Nauk w Grenadzie, zwiedzanie najsłynniejszych grenadyjskich klasztorów, przejażdżka po mieście ciuchcią, trekking po Los Cahorros i całodniowa wyprawa do Rondy (w najbliższy czwartek Hiszpanie nie pracują, obchodzony jest tego dnia Dzień Konstytucji – El Día de la Constitución).

Jak zwykle warto może zapytać na koniec uczestników co sądzą o projekcie. Czy mobilność spełniła oczekiwania wszystkich? Czy gdyby mieli okazję pojechać jeszcze raz, to zrobiliby to? Ciekawe…. Oto kilka opinii naszych bohaterów:

Uważam, że projekt był w 100% warty starania się o miejsce, ponieważ nie tylko uczymy się nowych rzeczy w naszym zawodzie, co jest podstawą, ale również mamy dostęp do rzeczy, które praktyki w Polsce nie mogły nam zaoferować. W wolnym czasie poznajemy kulturę Hiszpanii oraz odwiedzamy niesamowite miejsca takie jak choćby Gibraltar lub Kordoba. Cały czas szlifujemy swój język angielski i hiszpański, ponieważ Grenada to miasto studenckie, dlatego też bardzo wiele osób mówi tutaj właśnie tymi językami. Jest tutaj sporo atrakcji i odmiennych rzeczy, dlatego praktyki bardzo przyjemnie mijają, niestety także bardzo szybko. Na pewno jest to niesamowita okazja dla ludzi, którzy lubią odwiedzać nowe miejsca i rozmawiać w obcym języku.

Alan Popiel

Uważam, że mocno pomyliłem się przed wyjazdem. Moje nastawienie było raczej negatywne, w dużej mierze przez opowieści kolegów i stres przed pierwszym lotem. Okazało się, że zarówno lot (właściwie to 3) i sam pobyt w Grenadzie były bardzo przyjemne. Nasza rezydencja była dobrze wyposażona, w salonie mieliśmy telewizor, w kuchni m.in. piekarnik, lodówkę. Jedyny mankament dla mnie to wielkość pokoi, ale po kilku dniach się przyzwyczailiśmy. Miejsce praktyk również mi pasowało. Nie dość, że blisko, to atmosfera była naprawdę świetna. Miło też będę wspominał wycieczki. Zarówno zwiedzanie Kordoby i Rondy, jak i kąpiel morzu w Maladze oraz wspaniałe widoki z góry na Gibraltarze. Podsumowując, uważam że warto było wziąć udział w projekcie i będę go bardzo miło wspominał. Chętnie zostałbym na kolejny miesiąc.

Daniel Węgorek

Udział w projekcie to naprawdę wartościowe i wyjątkowe przeżycie. Miesięczny pobyt w Hiszpanii pozwolił mi zobaczyć wiele pięknych miejsc takich jak: Grenada, Gibraltar, Kordoba, Malaga, a także poznać tamtejszą kulturę. Dzięki praktykom zdobyłem cenne doświadczenie w serwisowaniu komputerów oraz dowiedziałem się jak wygląda praca w innym kraju. Taki wyjazd to świetna okazja sprawdzenia swoich umiejętności zarówno informatycznych jak i językowych. Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tym projekcie, na pewno będę go bardzo dobrze wspominał. Jeśli masz możliwość wyjazdu, skorzystaj, a na pewno się nie zawiedziesz!

Krzysztof Adamczyk

Udział w tym projekcie był dla mnie czymś niesamowitym. Poznałem tutaj wielu nowych i wspaniałych ludzi, którzy bardzo mi pomogli w czasie pobytu w Hiszpanii. Takie mobilności to świetna sprawa, ponieważ jest to szansa na poprawienie swoich umiejętności językowych, zapoznanie się z inną, ciekawą kulturą czy też zwiedzenie wielu cudownych i pięknych miejsc. Doświadczenia nabytego dzięki temu wyjazdowi nie jestem w stanie porównać z czymkolwiek innym.

Bartosz Cichy

Już niebawem wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję spotkać się z uczestnikami podczas dnia otwartego. Uczestnicy wszystkich trzech mobilności z tego roku szkolnego opowiedzą jak to było, pokażą zdjęcia i filmy. Zostaniecie o tym poinformowani w swoim czasie.

Tymczasem powrót zaplanowany jest na sobotę. Do zobaczenia zatem w poniedziałek!

No i jeszcze standardowo na szkolnym facebook’u znalazły się kolejne zdjęcia obrazujące dni powszednie i wycieczki oraz praktyki od środka.

Projekt „Zwiększ swoje szanse na zatrudnienie w swoim zawodzie po zakończeniu edukacji” realizowany jest dzięki wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ – Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *